تبلیغات
انجمن مورخان جوان تاریخ جهان - مطالب هفته دوم تیر 1393

انقلاب آمریکا (قسمت ششم)

شنبه 14 تیر 1393 12:13 ب.ظنویسنده : پارسا فرهیخته

 

اعلامیه ی آزادی:در ژوئن 1776 مستعمره ها برای به دست آوردن استقلال  آماده می  شدند،اما مدرکی رسمی نیاز بود تا منتشر شده و دلایل جدایی از انگلیس را در ان به تصریح بیان کند.دومین کنگره کانتیننتال که در فلادلفیا تشکیل می شد کمیته ای متشکل از 5 نفر برای تنظیم پیش نویس اعلامیه ی آ زادی بود.تا آن زمان آمریکایی ها از نوشته ای به نام عقل سلیم نوشته توماس پین الهام گرفته بودند.جفر سون که از تهیه کنندگان پیش نویس اعلامیه بود با نظرات پین موافقت کرد.هنگامی که مدرک به کنگره تقدیم شد لیستی از دعاوی بر علیه بریتانیا در آن مشاهده می شد که شامل سر کوب منتقدین و جمع اوری مالیت بدون موافقت امریکایی ها بود.کنگره به اتفاق آرا اعلامیه ی آزادی را پذیرفت و جان هنکاک رئیس کنگره ان را امضا کرد..تعدادی از افرادی که در تنظیم پیش نویس و اصلاح آن نقش داشتند:توماس جفرسون،بنجامین فرانکلین،جان آدامز،راجر شرمن و رابرت لیوینگستن.

توماس جفرسون که بعدها رئیس جمهور آمریکا نیز شد.


برچسب ها: آمریکا ، توماس جفرسون ، انقلاب امریکا ، اعلامیه ی آزادی ، انقلاب آمریکا ،
آخرین ویرایش: شنبه 14 تیر 1393 12:33 ب.ظ

 

نسل اول جت های جنگنده

چهارشنبه 11 تیر 1393 01:06 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 

نسل اول

مستر اشمیت Me-262

این هواپیماها اولین هواپیماهایی بودند که به عنوان جنگنده به کار گرفته شدند. این جنگنده ها در طول جنگ جهانی دوم ساخته شدند و در این جنگ به کار گرفته شدند.توپ دماغه مهمترین سلاح این جنگنده ها بود. البته این جنگنده ها از موشک های هوا به هوای هدایت حرارتی نیز استفاده میکردند. این موشک ها چون تجربه اول بودند نقص های فراوانی داشتند و دقت بسیار کم انها مانع بزرگی در به کارگیری گسترده آن ها بود.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: نسل های جت ها ، جت ، جنگنده ، جت جنگنده ، جت های شوروی ، جت های آمریکا ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 11 تیر 1393 01:37 ب.ظ

 

بالگرد بل اَی اچ1 کبرا

سه شنبه 10 تیر 1393 08:35 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 


سوپر کبرای هوانیروز ارتش

بِل اِی‌اِچ-۱ کبرا نوعی بالگرد تهاجمی ساخت شرکت بل است که در دهه ۱۹۶۰ بر اساس بالگرد چندمنظوره پرطرفدار یواچ-۱ ایروکوای طراحی شد. این بالگرد اولین پرواز خود را در سال ۱۹۶۵ انجام داده و از سال ۱۹۶۷ وارد ارتش آمریکا شد. این بالگرد در دو نوع اصلی تک‌موتوره و نوع پرقدرت‌تر دوموتوره ساخته شد. تمامی مدل‌های تک موتوره با نام "هیویی کبرا شناخته می‌شوند.

[http://www.aparat.com/v/8c6fC]

سقوط بالگرد کبرای هوانیروز ارتش در مانور

اولین نمونه‌های دو موتوره این بالگرد با نام‌های بِل اِی‌اِچ-۱جی  و بِل اِی‌اِچ-۱تی  معروف به سی کبرا (کبرای دریایی) مخصوص نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا ساخته شد. نمونه صادراتی ای اچ-۱جی به سی کبرا بین‌المللی  شد و.....

بقیه در ادامه مطلب 

ادامه مطلب
برچسب ها: بل هلیکاپتر ، بالگرد رزمی ، بالگرد های ایران ، بالگرد کبرا ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 11 تیر 1393 12:51 ب.ظ