تبلیغات
انجمن مورخان جوان تاریخ جهان - مطالب هفته اول فروردین 1393

فهرست اولین پرتابهای فضایی هر کشور

چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:11 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
از تاریخ و جنگ ها و ویکیپدیا


برچسب ها: فضاپیما ، ماهواره فضایی ، ماهواره ، پرتاب فضایی ، موشک فضایی ، فضا ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:15 ب.ظ

 

ترور فرمانده اس اس

چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:07 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 

http://wars-and-history.persiangig.com/898483.jpg

 یکشنبه14 اسفند 92 ،میخائیل ایسایویچ یکی از قهرمانان لهستانی ها در سن 91 سالگی درگذشت.

او یکی از سربازان ارتش زیرزمینی لهستان در زمان اشغال لهستان توسط نازی ها بود.

عملی که او انجام داد کشتن یک فرمانده اس اس و رئیس پلیس ورشو به نام فرانتس کوتشرا بود.

در فوریه 1944 عملیاتی به نام  کوتشرا اجرا شد که هدف آن ترور و کشتن فرانتس کوتشرا، یک فرمانده اس اس  و رییس پلیس ورشوبود. فاصله ی خانه ی کوتشرا تا پایگاه مرکزی پلیس تنها 150 متر بوده که او با خودرو شخصی خود ان را می پیمود. در ساعت 9:09 صبح روز عملیات سیگنالی توسط عوامل ارتش زیر زمینی به نشانه ی ترک خانه توسط کوتشرا به تیم ترور ارسال شد. فرصت محدود بود. زمانی که کوتشرا به نزدیکی ورودی پایگاه پلیس رسیده بود ناگهان یک خودروی مسلح شامل تعدادی سرباز ارتش زیرزمینی لهستان در مقابل خودروی کوتشرا پیچیده و 2 نفر سریعا خودروی او را به گلوله بستند. گارد درب ورودی سریعا وارد عمل شده و یک تیم دیگر پشتیبانی لهستانی نیز وارد عمل شد. درگیری شدیدی درگرفت.


کوتشرا هنوز نمرده و مجروح شده بود. در همین هنگام ایسایویچ راننده در زیر آتش سنگین نازیها از خودرو به بیرون پریده و با سلاح کمری لوگر خود به کوتشرا تیراندازی کرده و او را می کشد.
سپس او با تعدادی مجروح  سوار بر خودرو شده و می گریزند... اما در نهایت به دام می افتند.
نازیها او را به کمپ اسرای اشتات هوف می فرستند و او تا پایان جنگ در آنجا مانده و پس از آزادی  بالاترین مدال نظامی لهستان را دریافت می کند.

 اما چگونه می شود قاتل یک فرمانده اس اس و رئیس پلیس، پس از دستگیری توسط همان نازیها درجا اعدام نشده و به مانند اسرای جنگی دیگر به کمپ اسرا فرستاده می شود و تا پایان جنگ نیز صحیح و سالم باقی می ماند؟

 

http://wars-and-history.persiangig.com/955099_muzeum_jw004_34.jpg

لوگر ایسایویچ که با آن به کوتشرا شلیک کرد

بقیه در ادامه مطلب....

ادامه مطلب
برچسب ها: ترور ، کودتا ، اس اس ، ترور فرمانده اس اس ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 فروردین 1393 03:18 ب.ظ

 

تصویری تکان دهنده از جدال پانتر و شرمن

چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:02 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
از تاریخ و جنگ ها

Image
دو دستگاه شرمن آمریکایی با یک دستگاه پانتر آلمانی در خیابانهای شهر Cologne درگیر شده اند. پس از هدف قرار گرفتن شرمن سمت راستی خدمه ی شرمن سمت چپی برای کمک به همرزمانشان ( و شاید هم از ترس جانشان) از تانک خود بیرون پریده اند.

برچسب ها: تصویر ، تصاویر جنگ ، جنگ ، شرمن ، پانتر ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:03 ب.ظ

 

اشتورم تایگر

چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:59 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
از تاریخ و جنگ ها

مدل: توپ هجومی سنگین

ساخت: آلمان نازی 


تانک اشتورم تایگر

[http://www.aparat.com/v/bpHO6]

جنگهای شهری و خیابانی از خون بارترین جنگهای تاریخ هستند که باید خانه به خانه و خیابان به خیابان پاکسازی شوند، تعداد بی شماری ساختمان که می توان با تدابیر ساده آنها را تبدیل به سنگر و نقاط دفاعی نمود.  نبرد در شهر استالینگراد در سال 1942 درسهای زیادی به آلمانها آموخت، در آنجا آلمانها نیاز به وسیله ای که بتواند در مدت کوتاهی و با آتش سنگین خود این سنگرها و ساختمانها را نابود کرده و راه را برای پیشروی نیروهای پیاده هموارتر کند، احساس کردند. این نیاز باعث شد تا مهندسان و طراحان آلمانی دست به طراحی خودروی زرهی پشتیانی سنگین اشتورم تایگر زنند.

اشتورم تایگر خودروی زرهی با ظاهری عجیب بود که بر پایه شاسی تانک تایگر1 ساخته شده بود و در سال 1944 برای نخستین بار در میادین نبرد دیده شد تا آتش سنگین پشتیبانی برای نیروهای پیاده در نبردهای شهری را فراهم کند.  تا پایان جنگ تنها تعداد اندکی از آن تولید شد که در نبردهای شورش شهر وارشو ، نبرد بولگه، نبرد رایشسوالد به ایفای نقش پرداختند.


برچسب ها: اشتورم تایگر ، ابرتانک ، تانک جنگی آلمان ، تاک آلمان ، تانک اشتورم تایگر ، تانک ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 01:01 ب.ظ

 

دانلود سرود ملی اتحاد جماهیر شوروی

چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:25 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
در سال 1943 به دستور استالین ساخته شد و تبدیل به سرود 

رسمی اتحاد جماهیر شوروی سابق و روسیه فعلی شد.


دانلود: soviet national anthem

برچسب ها: دانلود سرود ملی ، سرود ملی روسیه ، سرود ملی شوروی ، شوروی ، روسیه تزاری ، روسیه ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:27 ب.ظ

 

ویدیویی از سخنان فلورانس ناینتینگل

چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:21 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
[http://www.aparat.com/v/krXiq]

برچسب ها: فلورانس ناینتینگل ، رهبران ، پرستاری ، بنیانگذار پرستاری ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:22 ب.ظ

 

فلورانس ناینتینگل بنیانگذار پرستاری نوین

چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:13 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
فلورانس نایتینگل مشهور به بانوی چراغ به دست و بنیانگذار پرستارینوین است. 

زندگینامه دانشمندان-زندگینامه فلورانس نایتینگل


فلورانس نایتینگل مشهور به بانویچراغ به دست و بنیانگذار پرستارینوین است.

پدرش ویلیام ادوارد شور یکیاز اعضای اشراف زاده دربار به شمار می‌رفت و فلورانس کوچک، در یک خانه بزرگ و راحت دوران کودکی خود را گذراند. در نامه‌های محرمانه‌ای که از او یافت شده نوشته : «از کودکی برای خدمت به بیماران و بی‌پناهان الهاماتی از سویخداوند به قلبم می‌رسید». هرچند در رشته پرستاری تحصیل نکرد اما علاقه زیادی به درمان بیماران داشت. در سال‪ ۱۸۵۳ که جنگ میان ترکیه و روسیه آغاز شد، فرانسه و انگلیس به یاری ترکیه شتافتند و سربازان خود را به جنگ اعزام کردند.

در آن زمان تیتر روزنامه‌های تایمز لندن خبر از جنگ و توصیف اوضاع وخیم بیمارستان های نظامی انگلیس را می‌داد. در این گزارش ها آمده بود تنها ‪ ۲۰پرستار در جبهه‌ها فعالیت می‌کنند، بیمارستان یوجود ندارد و حتی باند برای پانسمان هم نیست.

با انتشار این گزارش‌های جنجال برانگیز، فلورانس از وزیر جنگ انگلیس درخواست وسایل و امکانات بهداشتی کرد و سپس با همراهی‪ ۳۴ پرستار زن با شجاعت تمام پا به اعماق خاک ترکیه گذاشت و به یاری مجروحان شتافت. شبها با فانوسی کوچک در راهروها و اتاقهای مجروحان آهسته راه می‌رفت، سربازان با دیدن او احساس آرامش می‌کردند. برای آنان نامه می‌نوشت، اخبار جنگ را بیان می‌کرد و همدم مهربانی برای مجروحان جنگی بود. فلورانس با چهره‌ای آرام ‌بخش برای اینکه سربازان دست از می گساریبردارند، اتاقی برای مطالعه و بازی‌های سالم آنان راه ‌انداخت.

او بر اثر کار مداوم و همدمی با بیماران دچار تب وحشتناکی شبیه تیفوس یا مالاریا شد که در آن هنگام قربانیان زیادی را به کام مرگ کشانده بود و فلورانس نیز بر اثر این بیماریبشدت ضعیف شد. جنگ پایان یافت و او به لندن بازگشت. هرچند می‌خواست گمنام بماند اما نامش به‌عنوان فرشته سر زبان ها بود ولی برای اینکه خود را از چشم دیگران دور نگه دارد، بگونه‌ایخود را پنهان کرد که گویی مرده است.

فلورانس همراه  ویلیام فار یک پزشک نظامی و فرد نیکوکاری به مدت ‪۲۰ سال برای بهبود وضعیت بیمارستان ها و نظام آموزشی پرستاران تلاش کردند. این پرستار جنگی که چندین کتاب درباره مراقبت‌های پرستاری نوشت معتقد بود بیمار به هوای سالم، نور، گرما، پاکیزگی، استراحت و غذای خوب نیاز دارد.

نایتینگل، نخستین مدرسه عالی آموزش پرستاری را سال۱۸۶۰ در بیمارستان سن توماس  لندن راه‌اندازی و مدیریت کرد. هرچند سلامت جسمانی او تحلیل رفته بود اما شهرتش از لندن به آمریکا و هند نیز رسید بگونه‌ایکه یک معمار و تاجر لیورپولی به ‌نام ویلیام راتبون در سال‪ ۱۸۶۰ مبلغ زیادی در اختیار فلورانس گذاشت تا یک بیمارستان بسازد.

بیمارستان هایی که او ساخت مطابق استاندارد و الگوی بهداشتی بود و طبقات مختلف آن به بخش‌های ویژه‌ای مثل زنان و زایمان، روان، کودکان و جراحی اختصاص داشت. چند سال کار مداوم و سخت پس از جنگ، توان او را بسیار تضعیف کرد بگونه‌ایکه در آخرین سال های عمر نابینا شد و نمی‌توانست مانند گذشته به وظایف خود عمل کند تا اینکه در 13آگوست۱۹۱۰ در لندن چشم از جهان فرو بست.


برچسب ها: فلورانس ناینتینگل ، پرستاری ، رهبران ، بنیانگزار پرستاری ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:21 ب.ظ

 

مخرب ترین سلاح هوایی تاریخ

چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:08 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
در مباحث نظامی، برخورداری از سلاحی که بتواند نیروهای انبوه پیاده دشمن را در مدت زمان کوتاهی از بین ببرد دغدغه ی همیشگی ارتشهای جهان بوده است؛ به خصوص پس از جنگ جهانی اول که شیوه جنگها تغییر یافت و با ورود انسان به عصر صنعت و فناوری، جنگهای مدرن آغاز شدند،این ضرورت، بیش از پیش احساس گردید و تسلیحات کشتار جمعی به وجود آمدند؛  نخستین سلاح در حوزه سلاحهای کشتار جمعی، تسلیحات شیمیایی بودند که به علت ماهیت وحشتناک آنها و همین طور محدودیت استفاده از آنها، نمی شد به صورت گسترده استفاده کرد. در جنگ جهانی دوم که حضور گسترده سربازان پیاده در جبهه ها امری رایج بود،  نیاز به سلاحی که بتواند نقاط تجمع انبوه نفرات پیاده دشمن را از هوا و با استفاده از مزیت جنگنده و بمب افکنها در مدت زمان کوتاهی مورد هدف قرار دهد، احساس می شد. در بین سلاحها و طرحهای مختلف، روسها طرحی را ابداع کردند که به نام "جوجه تیغی" شناخته می شد.

در سال 1944 ، فرمانده تسلیحات توپولف- "ناکاش دویچ" به همراه یک  مهندس به نام  "سیلور" طرحی تسلیحاتی برای بمب افکنهای توپولف ارائه دادند تا با استفاده از مسلسلهای دستی  په په شه (Ppsh) ، اقدام به  تولید سلاحی هوایی ، ضد نقاط تجمع نفرات دشمن کنند. آنها دست به ایجاد یک سکو (پلتفرم) متشکل از  88 مسلسل دستی به صورت 11 *8 کردند.


مسلسل دستی په په شهکل این سامانه به نام " آتشبار په په شه" نامگذاری شد، هر کدام از مسلسلها مجهز به یک خشاب 71 فشنگی دایره ای شکل 7.61 میلی متری بود. برای آتشباری، این سامانه در محفظه بمب  بمب افکن توپولف-2 سی (Tu-2c)  نصب شد و هنگامی که بمب افکن به موقعیت مورد نظر می رسید، با دستور خلبان و باز شدن درهای محفظه ی بمب، و با استفاده از یک سایت نشانه روی، 88 مسلسل دستی را به طور همزمان به طرف دشمن شلیک کرده و حجم سنگینی از رگبار تیرها در مدت کوتاهی بر روی نقاط تجمع نفرات پیاده دشمن ریخته می شد.
سکوی متشکل از 88 مسلسل دستی په په شه در محفظه ی بمب بمب افکن توپولف 2
(برای اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید.)


بارگذاری مجدد این سامانه، همان طور که در تصویر مشخص است، اینگونه بود که با استفاده از چندین طناب،سکوی مورد نظر را از هواپیما پیاده کرده و پس از فشنگ گذاری، دوباره روی هواپیما، جایگذاری می کردند.
در 10 اکتبر 1944،  در جلسه ای همراه با سرفرماندهی هوانوردی، "مارشال نویکف"، تصمیم بر نصب این سامانه بر روی 2 فروند از توپولفها گرفته شد.
 بارگذاری سکوی متشکل از 88 مسلسل دستی په په شه در محفظه ی بمب بمب افکن توپولف 2
(برای اندازه اصلی روی تصویر کلیک کنید.)

10 روز بعد سرلشکر توپولف در تماس با مهندس ارشد نیروی هوایی ارتش سرخ سرهنگ "رپین"، درخواست 180 قبضه مسلسل "په په شه  (Ppsh) " همراه با 15 هزار فشنگ را کرد.

در اوایل فوریه 1946، سامانه های دریافت شده که به صورت غیر رسمی به "آتش جوجه تیغی" شناخته می شدند، آزمایش پرواز خود را در یک مرکز از قبل مشخص شده انجام دادند.  نتایج آزمایش موفقیت آمیز بوده و تاثیر آن بسیار بالا بود، اما مشکلات آن همچون کوتاهی زمان رگبار و نیاز به بازگشت به پایگاه برای بارگذاری مجدد و زمان زیادی که باید صرف آن می شد، مزیتهای آن را تحت تاثیر قرار داد.  در نهایت، آنها تشخیص دادند که بمبهای خوشه ای به عنوان سلاحی ضد نفرات پیاده دشمن، گزینه مناسب تری بوده وکارایی  بیشتری خواهد داشت. این طرح، ایده ای شد برای آمریکاییها جهت تولید هواپیماهای گان شیپ همچون سی 130 (c-130) و ... که در طی جنگ ویتنام و پس از آن، برای پشتیبانی نزدیک از نیروهای زمینی مورد استفاده قرار گرفتند.

نویسنده و مترجم: محمدحسین پاز

برچسب ها: جوجه تیغی روسی ، سلاح کشتار جمعی ، سلاح های جنگ جهانی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 فروردین 1393 12:10 ب.ظ

 

یوزف گوبلز

سه شنبه 5 فروردین 1393 01:33 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
از نازی ویکی سنتر
دکتر ژوزف گوبلز

یوزف گوبلز و آدولف هیتلر
دوران کودکی
پل یوزف گوبلز در 29 اکتبر 1897 در خانواده ای کاتولیک و در شهر "ریت" آلمان به دنیا آمد ، شهر صنعتی کوچکی که سابقا در جنوب "مونشنگلادباخ" قرار داشته و اکنون جزئی از آن محسوب میگردد. پدرش کارمند جز و مادرش کارگر مزرعه بود. وی از همان کودکی استعداد شگرفی در تحصیل به خود نشان داد تا آنجا که موفق به کسب دکترا در رشته فلسفه از دانشگاه "هایدلبورگ" گشت.
ژوزف تقریبا 160 سانتیمتر قد داشت ، به دنبال عمل جراحی که در دوران کودکی برای اصلاح استخوانهای پایش صورت گرفته بود ، شدیدا میلنگید و از کفشهای طبی مخصوصی بهره می برد. اندکی قبل از آغاز جنگ هجهانی اول ، وی جهت ورود به ارتش آلمان اقدام نمود ، اما به دلایل مذکور و همچنین کجی مادرزادی و دفورماسیون استخوان پایش در ارتش به خدمت گرفته نشد. به دنبال این شکست ژوزف خودش را به مدت دوروز در اتاق حبس نمود و از خروج امتنا می ورزید.
او ده سال بعد را با نوشتن رمان ، داستانهای کوتاه ، نمایش نامه و شعر گذراند . اما موفق به چاپ آنها نگردید . وی این مشکلات را از چشم یهودیان که در آن زمان قسمت اعظمی از صنایع چاپ و نشر آلمان توسط آنها اداره میشد می دید.
دوران جوانی
جنگ جهانی اول به پایان رسید و عدم پذیرش در ارتش ، ضعف بدنی و احساس ننگی که گوبلز مانند بسیاری از مردم آلمان از پذیرش معاهده "ورسای" حس میکرد ، باعث شد که وی برای چندین سال تبدیل به مردی منزوی شود.
اندکی بعد ، ژوزف تا حدودی خود را بازیافت و به خواست والدینش در بانکی مشغول به کار شد و بدلیل روابط عمومی خوب و قدرت کلامش در این کار موفق بود . کار در بانک ، تجربه خوبی برای ژوزف جوان به همراه داشت. او در اوایل دهه 1920 به حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان (حزب نازی) پیوست. در همان ایام هم بود که برای اولین بار با پیشوای خود ، آدولف هیتلر ملاقات نمود. این ملاقات برای او که جوانی جاه طلب بود ، بسیار هیجان انگیز ، محرک و تاثیر گذار بود . ژوزف در گوشه ای از دفترچه خاطرات خود ، ملاقاتش را با هیتلر اینگونه توصیف کرده است:
" مانند یک دوست قدیمی با من دست داد و احوال پرسی کرد. چشمان درشت و آبی رنگش مانند ستارگان آسمان شب میدرخشید ، این مرد به راستی لیاقت پادشاهی را دارد."
خانواده یوزف گوبلز

سخنرانی ژوزف گوبلز

بقیه درادامه مطلب...
ادامه مطلب
برچسب ها: یوزف گوبلز ، رهبران ، صدراعظم آلمان ، گوبلز صدراعظم ، گوبلز آلمان ، هیتلز و گوبلز ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 5 فروردین 1393 01:36 ب.ظ

 

دانلود کتاب تاریخ سوم راهنمایی

سه شنبه 5 فروردین 1393 01:23 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 

برچسب ها: دانلود ، کتاب ، دانلود کتاب تاریخ ، پی دی اف کتاب تاریخ ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 5 فروردین 1393 01:33 ب.ظ

 

عجیب ترین کشور دنیا

سه شنبه 5 فروردین 1393 11:53 ق.ظنویسنده : parham zandi

 فکر می کنید عجیب ترین کشور دنیا کدام است ؟ برای دیدن پاسخ و دلیل آن .....بیا ادامه ی مطلب

ولی سعی کن خودت حدس بزنی


عجیب ترین کشور دنیا کشوری است که مردم ان مجبورند همه در یک ساعت بیدار شوند و همه در یک ساعت بخوابند و کشوری است که کسی حق ندارد در آن خواب ببیند!

ادامه مطلب
برچسب ها: قانون ، عجیب ترین ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 5 فروردین 1393 02:30 ب.ظ

 

قوانین عجیب در کشور ها(حتی کشور های متمدن)

سه شنبه 5 فروردین 1393 11:34 ق.ظنویسنده : parham zandi

 


برای دیدن قوانین عجیب بیا ادامه  ی مطلب
ادامه مطلب
برچسب ها: عجایب ،
آخرین ویرایش: سه شنبه 12 فروردین 1393 10:27 ب.ظ

 

عملیات کمان 99

دوشنبه 4 فروردین 1393 08:24 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 

عملیات کمان ۹۹

عملیات سایه البرز (کمان ۹۹) اولین عملیات هوایی بود که توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از حمله عراق به ایران انجام گرفت. این عملیات در تاریخ ۱ مهر ۱۳۵۹ انجام شد. در این عملیات ۱۴۰ هواپیمای ایرانی شرکت داشتند که خلبانان ایرانی اهداف نظامی ارتش عراق فرودگاه‌ها و آشیانه‌های نظامی ارتش عراق در مناطق کرکوک، موصل، رشید، حبانیه، ناصریه، شعیبیه، کوت و المثنی را مورد هدف قرار دادند.

در این عملیات از جنگنده–بمب‌افکن‌های اف-۵ و اف-۴ برای بمباران و شکاری-رهگیرهای اف-۱۴ برای محافظت از هواپیماها و بوئینگ ۷۴۷ و بوئینگ ۷۰۷ برای سوخت‌رسانی و سی-۱۳۰هرکولس برای جمع‌آوری اطلاعات الکترونیکی برای مشخص کردن محل پایگاه‌های موشکی استفاده شد.

کمان ۹۹ بزرگ‌ترین عملیات تاریخ نیروی هوایی ایران و عملیاتی موفق بود و باعث برتری هوایی ارتش ایران در ماه‌های آغازین جنگ شد.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: اف5 ، اف4 ، جنگ ایران و عراق ، عملیات های ایران در جنگ با عراق ، نیروی هوایی ایران ، نیروی هوایی عراق ، اف14 ،
آخرین ویرایش: جمعه 19 اردیبهشت 1393 12:37 ب.ظ

 

فهرست رییس جمهور های ایران قسمت آخر

دوشنبه 4 فروردین 1393 01:16 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
HashemiRafsanjani.jpg
۱۲ مرداد ۱۳۶۸ تا ۱۲ مرداد ۱۳۷۶
معاون اول:حسن حبیبی
اکبر هاشمی رفسنجانی با بیش از ۱۵٬۵ میلیون رأی (۹۴%~) در انتخابات ۱۳۶۸ و بار دوم با بیش از ۱۰٬۵ میلیون رأی (۶۳%~) در انتخابات ۱۳۷۲ رئیس‌جمهور شد. در آغاز دوران ریاست جمهوری او، جنگ تازه پایان یافته‌بود و با انتخاب رهبر جدید، کشور وارد مرحلهٔ جدیدی شده‌بود. با بازنگری قانون اساسی پست نخست‌وزیری حذف شد، پس از آن جناح چپ افول کرد و با ایجاد تعادل با جناح راست، یک جناح میانه‌روی پراگماتیست برخاست. در این دوران که «دوران سازندگی» نام گرفت، مسئلهٔ اصلی کشور بازسازی پس از جنگ و توسعه اقتصادی بود.[۴]

Mohammad Khatami.jpg
۱۲ مرداد ۱۳۷۶ تا ۱۲ مرداد ۱۳۸۴
معاون اول:محمدرضا عارف
سیّد محمّد خاتمی با بیش از ۲۰٬۱ میلیون رأی (۶۹%~) در انتخابات ۱۳۷۶ و بار دوم با بیش از ۲۱٫۶ میلیون رأی (۷۷%~) در انتخابات ۱۳۸۰ رئیس‌جمهور شد. با آغاز دورهٔ موسوم به «دولت اصلاحات» و «دوم خرداد»، گفتگوی تمدن‌ها و تنش‌زدایی در سیاست خارجی مطرح شد و در سیاست داخلی گسترش آزادی‌های مدنی در چهارچوب قانون اساسی مدنظر قرار گرفت.[۴]

Mahmoud Ahmadinejad Cropped.jpg
۱۲ مرداد ۱۳۸۴‏ تا ۱۲ مرداد ۱۳۹۲
معاون اول:
پرویز داوودی
۱۲ مرداد ۱۳۸۴–۲۶ تیر ۱۳۸۸
اسفندیار رحیم‌مشایی
۲۶ تیر–۲ مرداد ۱۳۸۸
بدون متصدّی
۲ مرداد–۲۲ شهریور ۱۳۸۸
محمود احمدی‌نژاد در مرحله دوم انتخابات ۱۳۸۴ با بیش از ۱۷٬۲ میلیون رأی (۶۲%~) و در انتخابات ۱۳۸۸ با بیش از ۲۴٬۵ میلیون رأی (۶۳%~) پیروز شد.

Hassan Rouhani.jpg
۱۲ مرداد ۱۳۹۲ تا درحال فعالیت
معاون اول:اسحاق جهانگیری
حسن روحانی با بیش از ۱۸٬۶ میلیون رأی (۵۱%~) در انتخابات ۱۳۹۲ پیروز شد و دولت خود را «دولت تدبیر و امید» نامید.

برچسب ها: رییس جمهور ، رییس جمهور های ایران ، رییس جمهور ایران ، فهرست رییس جمهور های ایران ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:22 ب.ظ

 

فهرست رییس جمهور های ایران قسمت اول

دوشنبه 4 فروردین 1393 01:10 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
President of iran Abolhassan Banisadr.jpg
۱۵ بهمن ۱۳۵۸تا۳۱ خرداد ۱۳۶۰
 نخست وزیر:محمّدعلی رجایی
ابوالحسن بنی‌صدر با بیش از ۱۰٫۷ میلیون رأی (۷۶%~) در انتخابات ۱۳۵۸ برنده و نخستین رئیس‌جمهور ایران شد. بنی‌صدر به اسلام‌گرایان چپ و ملی‌گرایان لیبرال گرایش داشت و در ابتدای کارش از حمایت رهبر انقلاب آیت‌الله خمینی برخوردار بود.[۴] دوران او همزمان با چالش‌های ابتدای انقلاب، گروگان‌گیری سفارت آمریکا و جنگ با عراق دچار عدم ثبات و مشکلات داخلی شد[۴] و او نهایتاً توسط مجلس شورای اسلامی (با ۱۷۷ رای موافق، ۱۲ ممتنع و ۱ مخالف) به دلیل «عدم کفایت سیاسی» از ریاست جمهوری برکنار شد.

Mohammad-Ali Rajai.jpg
۱۱ مرداد ۱۳۶۰تا۸ شهریور ۱۳۶۰‏[
محمدعلی رجایی با بیش از ۱۳ میلیون رأی (۹۰%~) پیروز انتخابات ۱۳۶۰ شد. رجایی مورد حمایت حزب جمهوری اسلامی بود و تنها پس از ۲۸ روز از آغاز ریاست جمهوری خود در بمب‌گذاری دفتر نخست‌وزیری توسط سازمان مجاهدین خلق ترور شد.[۴]

Khamenieiee-sajed (2).jpg
۱۷ مهر ۱۳۶۰‏ تا ۱۲ مرداد ۱۳۶۸‏
نخست وزیر:میرحسین موسوی
سید علی خامنه‌ای با بیش از ۱۵٬۹ میلیون رأی (۹۵%~) در انتخابات ۱۳۶۰ و بار دیگر با بیش از ۱۲٬۲ میلیون رأی (۸۵%~) در انتخابات ۱۳۶۴ برگزیده شد. در این دوران که با بخش عمدهٔ جنگ همزمان بود و جناح چپ جمهوری اسلامی قدرتمند بود، او از چهره‌های نسبتاً معتدل به‌شمار می‌رفت.[۴] با فوت آیت‌الله خمینی و از تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، به رهبری برگزیده شد و مدتی کوتاه رسماً عهده‌دار هر دو مسئولیت بود. او ضمن واگذاری پیش از موعد ریاست جمهوری، از موسوی خواست تا تاریخ آغاز به کار دولت جدید به کار خود ادامه دهد.[۱۳]

برچسب ها: رییس جمهور ایران ، فهرست رییس جمهور های ایران ، رییس جمهور ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:16 ب.ظ

 

انواع پرچم های آلمان قسمت آخر

دوشنبه 4 فروردین 1393 01:06 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
تموم شد.تو ادامه مطلبه.یه عالمه وقت گذاشتم نامردین اگه نظر ندین و لینک نکنین.
به قول خودمون:ای اوه وا نظر نا ای هزار جا.(به زبان کردی)
Ordnungspolizei flag.svg
این باحال ترین پرچم آلمانه.
ادامه مطلب
برچسب ها: پرچم ، آلمان ، پرچم آلمان ، پرچم های آلمان ، نازی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:08 ب.ظ

 

انواع پرچم های آلمان قسمت هفتم

دوشنبه 4 فروردین 1393 01:03 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
در ادامه مطلب بخوانید.
خسته شدم.ای فرهیخته خدا خفت کنه این چه کاریه به من دادی؟
ادامه مطلب
برچسب ها: پرچم ، آلمان ، پرچم آلمان ، نازی ، پرچم های آلمان ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:05 ب.ظ

 

انواع پرچم های آلمان قسمت ششم

دوشنبه 4 فروردین 1393 01:00 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
تو ادامه مطلبه...
جان این فرهیخته(نویسنده وبلاگ)
نظر بدین.
نه اصلا جان زندی نظر بدین.
ادامه مطلب
برچسب ها: پرچم ، آلمان ، پرچم های آلمان ، پرچم آلمان ، نازی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:02 ب.ظ

 

انواع پرچم های آلمان قسمت پنجم

دوشنبه 4 فروردین 1393 12:57 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
اگه پرچم ها رو میخوای تو ادامه مطلبه.برو حالشو ببر.
نامردی اگه نظر نذاری
اینقدر زحم کشیدیم.
بعضیاشون از ویکیپدیاس بعضیاش تو گوگل بعضیاش هم تو میلیتاری

برچسب ها: پرچم ، آلمان ، پرچم آلمان ، نازی ، رایش سوم ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 01:00 ب.ظ

 

انواع پرچم های آلمان قسمت چهارم

دوشنبه 4 فروردین 1393 12:53 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
به دلیل زیاد بودن پرچم ها به ادامه ی مطلب بیایید...
اگر نظر نذارید دیگه مطلب نمی زارم.
به روح لنین قسم.
ادامه مطلب
برچسب ها: پرچم ، آلمان ، پرچم آلمان ، نازی ، رایش سوم ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 4 فروردین 1393 12:56 ب.ظ

 

تعداد کل صفحات ( 3 ) 1 2 3