تبلیغات
انجمن مورخان جوان تاریخ جهان - مطالب هفته چهارم اسفند 1392

مصطفی کمال آتاتورک

پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:43 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 

مصطفی کمال آتاتورک

مصطفی کمال پاشا نظامی و دولت‌مرد و بنیان‌گذار جمهوری ترکیه بود. وی استعداد شگرفی در امور نظامی داشت، چنان که در نبرد چناق قلعه (در صفحه4 وبلاگ مطلبی با این عنوان وجود دارد) با شعار «نمی‌توانید از چناق قلعه بگذرید» با سپاهی کوچک در برابر تهاجم نیروی دریایی بریتانیای کبیر و فرانسه ایستاد و مانع تصرف استانبول شد.

 

ادامه مطلب
برچسب ها: نطق ، نلسون ماندلا ، رهبران ترکیه بعد از آتاترک ، نبرد چاناق قلعه ، امپراطوری عثمانی ، آنت کابیر ، مسجد ایاصوفیه ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:51 ب.ظ

 

تنها جنگنده با موتورموشک در تاریخ

پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:26 ب.ظنویسنده : پارسا فرهیخته

 

جنگندهMesserschmitt Me 163 Komet

توسط الکساندر لیپیش طراحی شد, این جنگنده ی آلمانی که با موتور موشک(راکت) کار میکرد انقلابی در طراحی جنگنده های پر سرعت بود و همچنین کورنت تنها جنگنده ی عملیاتی در تاریخ هوانوردی تا به امروز هست که با موتور موشک کار میکند.حتی پس از جنگ جهانی دوم هم هیچ طراحی از هیچ کشوری نتوانست جنگنده ای با موتور موشک طراحی کند که قادر به پرواز کردن باشد.عملکرد این هواپیمای جنگنده در زمان خودش بی نظیر بود و یک سلاح نجومی فوق سری به حساب می آمد که تا به پرواز درامدنش هیچ کشوری اطلاعی از آن نداشت. نمونه ی اصلی که در اوایل سال 1944 به پرواز دارمد سرعتی معادل 1123 کیلومتر بر ساعت داشت که برای جنگنده ای که در آن روزگار پرواز میکرد غیرممکن به نظر میرسید. تنها 300 فروند از این نوع سوپر جنگنده ها توسط آلمان نازی ساخته شد. این نوع جنگنده های سرعتی کارنامه ی خوبی از خود بر جای نگذاشتند و در کل 16 پیروزی و 10 شکست در کارنامه ی هوایی خود دارند.البته چون این نوع جنگنده ها در سالهای پایانی جنگ ساخته و وارد میادین جنگ شدند فرصت کافی برای مهندسین نازی مهیا نشد تا عیب و ایرادات آن را اصلاح کنند.

مسراشمیت کومت در موزه


ادامه مطلب
برچسب ها: آلمان ، جت نازی ها ، لوفت وافه ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 13 فروردین 1393 10:31 ب.ظ

 

نرون(امپراطور روم)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:11 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 

نرون

نرون کلاودیوس کایسار آوگوستوس گرمانیکوس (زادهٔ ۱۵ دسامبر سال ۳۷ میلادی، درگذشتهٔ ۹ ژوئن ۶۸ میلادی) یکی از امپراتوران روم بود که از سال ۵۴ تا ۶۸ میلادی بر این سرزمین فرمان راند و پنجمین و آخرین از خانوادهٔ اگوستوس بود که بر روم حکمرانی کرد. سرپرستی او پس از مرگ پدرش، به عموی بزرگش کلودیوس سپرده شد تا میراث بر و جانشین او گردد. نرون در سال ۵۴ میلادی پس از مرگ کلودیوس توانست حکومت را به دست گیرد. او در دوران فرمانروایی اش بیشتر تمرکز خود را بر دیپلماسی، تجارت و بالا بردن فرهنگ، متمرکز کرد. او دستور داد تا سالن‌های نمایش بسازند و بازی‌های ورزشی را در میان مردم گسترش داد.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: امپراطوران روم ، نرون خونخوار ، بلاش اشکانی ، اگریپینا ، کلادیوس ، جنگ هی ایران و روم ، جنگ های روم و اشکانیان ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:22 ب.ظ

 

معروف ترین مکان های تاریخی شبح زده(1)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 06:40 ب.ظنویسنده : آریز مرادی نیا

 

خانه کشیش بارلی

 

این خانه در سال 1863 در كنار كلیسای بارلی بنا شد تا جناب كشیش‌(هنری بول) در آن سكنی گزیند. این بنا سالها محل طغیان روح‌های سركش بوده و اتفاقات عجیبی همچون حركت كردن خودبه‌خود اشیا، بوهای عجیب، نقاط سرد در قسمت‌های مختلف خانه، صدای تاخت و تاز اسب‌ها و تجسم اشباح در آن رخ میداد. حتی بعد از این‌كه این خانه در سال1939 ‌ طعمه حریق گشته و ویران شد و عكس‌های بسیاری نیز از ویرانه‌های آن گرفته شد، باز هم كلیسای مجاور آن محل بروز این اتفاقات شد. كاپیتان دبلیو. اچ. گركسون یكی از ساكنان این خانه می‌نویسد: بارها او و خانواده‌اش روح یك پرستار بچه كه سرگردان به این طرف و آن طرف می‌رفته است را دیده‌اند. بعد از این‌كه این پرستار را چند بار در كنار یكی از پنجره‌های خانه دیدند، آن پنجره را با آجر پوشاندند تا دیگر او را نبینند. گركسون در خاطرات خود می‌نویسد(شاید آن آتش‌سوزی مصیبت‌بار تاثیری ناراحت كننده داشته است زیرا در طول آن شب چند نفر گفتند مرا به همراه دو غریبه كه یكی خانمی ملبس به شنلی خاكستری رنگ و دیگری جنتلمن با سر طاس و كت بلند مشكی بودند، دیده‌اند. چند تا از وحشت‌انگیزترین اتفاقات این خانه كه مو را برتن انسان راست می‌كند برای (ماریان)، همسر كشیش(لیونل فویستر) كه از تاریخ 30 اكتبر 1930 به این خانه نقل مكان نمودند افتاده است. یكی از ارواح این خانه سعی می‌كرد با ماریان ارتباط برقرار نماید و این كار را با روش عجیبی انجام می‌داد. او بر روی دیوارهای خانه نامه می‌نوشت عكس‌های این نوشته‌ها هنوز هم در دست است و در مركز مطالعات ماوراءالطبیعه نگهداری می‌شوند. یكی از این عكس‌های شگفت‌آور آجری را نشان می‌دهد كه در هوا شناور است در عكس دیگری چیزی روبان مانند در هوا معلق می‌باشد و همچنین هیئت‌های مه‌آلود اشباح. هنوز هم افراد بسیاری می‌گویند كه در زمین‌های برجای مانده از خانه كشیش بارلی روح دیده و از آن عكس ‌گرفته‌اند. در جولای سال 2000 عكسی توسط یكی از گردشگران گرفته شد كه هاله‌ای كروی و اسرارآمیز كه به آن (اورب) می‌گویند در آن به‌طور واضحی مشخص است.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: روح ، مکان تاریخی جن زده ، خانه های جن زده در بریتانیا ، ارواح معروف ، روح آن بولین ، روح لیدی جین گری ، روح کشیش بارلی ،
آخرین ویرایش: - -

 

ترول های خنده دار جنگ جهانی دوم

پنجشنبه 29 اسفند 1392 06:17 ب.ظنویسنده : پارسا فرهیخته

 

دراین ترول ها قصد توهین به هیچکس را نداریم.قصد خنده است.

.

مطلب از نازی سنتر


آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:18 ب.ظ

 

جنگ سرد ( بخش چهارم )

پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:56 ب.ظنویسنده : parham zandi

 

در این بخش خواهیم داشت : پایان جنگ - فناوری - تضمین نابودی دو طرف - اطلاعات

بیا ادامه ی مطلب
ادامه مطلب
برچسب ها: جنگ سرد ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 05:08 ب.ظ

 

عجایب 7 گانه ( قسمت آخر . برج بابل )

پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:43 ب.ظنویسنده : parham zandi

 

تصویری ذهنی از برج


برج بابل ساختمانی است که در سفر پیدایش*] به آن اشاره شده‌است.هم اکنون این برج نابود شده‌است.

در گذشته باور بر این بود که درختان هر طبق بر بروی طبقهٔ پایین می‌افتاد و درختان را وارانه نشان می‌داد. بر پایه آنچه در تورات کتاب پیدایش آمده انسان‌های نخستین که همگی در بابل بودند به سبب کمبود جا و سرچشمه‌ها خواستار پراکنده شدن به جاهای دورتر شدند ازین رو و برای جلوگیری از چند دستگی این برج بلند را ساختند تا همبستگی خود را از دست ندهند.

در سال ۱۸۹۸ میلادی رابرت کلدوی (آلمانی: Robert Koldewey)، باستان شناس آلمانی، در حدود ۹۰ کیلومتری جنوب شهر بغداد و در سواحل فرات جستجو در پی یافتن ویرانه‌ها و بقایای شهر غرق شده بابل را آغاز کرد. برج بابل معبدی مطبق برای ” مردوک ” خدای بابل بود، بنایی با ابعاد ۹۰ در ۹۰ متر و ارتفاع حدود ۹۰ متر. از این بنای عظیم تعدادی از پایه‌های اصلی آن به جای مانده است. تا پیش از حفاریها و کاوشهای باستان شناسان افسانه‌ها و تصورات گوناگونی در مورد برج بابل وجود داشت. یکی از نمودهای این تخیلات تابلوی نقاشی برج بابل اثر ” پیتر بروگل ” است که برج بابل را بنایی مدور و مطبق با تاقهای قوسی تصور کرده. اما حفاریهای باستان شناسان و پژوهشگران تصویری متفاوت از آنچه گذشتگان می انگاشتند به ما می دهد: بنایی چهارگوش با ابعاد ۹۰ در ۹۰ متر، مطبق و توپر به ارتفاع ۹۰ متر.


بیا ادامه  مطلب

ادامه مطلب
برچسب ها: برج بابل ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:56 ب.ظ

 

جنگ سرد ( بخش سوم )

پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:20 ب.ظنویسنده : parham zandi

 

در این بخش خواهیم داشت : بهبود روابط - مسبقه ی فضایی - جنگ سرد دوم

بیا ادامه ی مطلب
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:44 ب.ظ

 

عجایب 7 گانه ی باستان (قسمت هشتم . غول رودِِس)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:14 ب.ظنویسنده : parham zandi

 

File:Rhodes0211.jpg

در اینکه تندیس غول رودس، اینگونه که در تصویر مشاهده می‌شود، با پاهای گشوده بر ورودی لنگرگاه افراشته شده بوده، شک وجود دارد.


غول رودس نام تندیسی است از هلیوس (Helios) ‐ خدای خورشید ‐ که به قولی در ورودی بندر شهر رودس در یونان، قرار داشته است و به همین دلیل به غول رودس معروف گشته‌است. این تندیس، علی‌رغم اینکه پس از ساخته شدن تنها ۵۶ سال پابرجا بود، از سوی غربیان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان اعلام شده است. بنا به گفته تاریخ نگاران این تندیس عظیم حتی در زمانی که بر روی زمین افتاده بود هم بسیار شگفت انگیز بود. این غول تنها یک تندیس عظیم نبود بلکه نماد اتحاد مردم رودس به شمار می‌رفت.

بیا ادامه ی مطلب
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 04:19 ب.ظ

 

یه کلیپ طنز دعوای بین آلکاپون و ریش سیاه به سبک موسیقی رپ

پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:26 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
این ویدیو هم شامل فهش ها و کلمات و حرف های مسخره طنز است.ما مسءولیتی در قبال ان نداریم.با تشکر فقط برای خنده
[http://www.aparat.com/v/zlDXq]


برچسب ها: کلیپ طنز تاریخی ، کلکل رپ تاریخی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:43 ب.ظ

 

یه کلیپ طنز دعوای بین ادولف هیتلر و دارک ویدر به سبک موسیقی رپ

پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:17 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
این ویدیو شامل فهش ها و حرف های مسخره و خنده دار است.انجمن هیچ مسءولیتی در قبال فهش های این ویدیو ندارد.با تشکر فقط برای خنده
[http://www.aparat.com/v/htDfR]


برچسب ها: کلیپ طنز خنده دار ، کلکل رپ تاریخی ، کلیپ طنز تاریخی ، کلیپ تاریخی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:24 ب.ظ

 

یه کلیپ طنز دعوای بین راسپوتین و جوزف استالین به سبک موسیقی رپ

پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:06 ب.ظنویسنده : محمد محمدمرادی

 
یه کلیپ باحال طنز دعوای بین جوزف استالین و راسپوتین به سبک رپ
توجه این کلیپ شامل حرف های مسخره و فهش هایی است که این دو
به یکدیگر می دهند.انجمن هیچ مسءولیتی در قبال حرف های این ویدیو ندارد.با تشکر فقط محض خنده
اول راسپوتین و استالین به هم فهش میدن بعد لنین میاد هر دوتاشون رو سرزنش می کنه بعد هم ولادیمیر پوتین میاد هر سه نفرو
بعد یکی دیگه میاد نمی شناسمش همه رو مسخره میکنه،اخر خنده است.
[www.aparat.com/v/xABZc]
[http://www.aparat.com/v/xABZc]


برچسب ها: متفرقه ، کلیپ طنز رپ ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:17 ب.ظ

 

انقلاب آمریکا(قسمت سوم)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 02:34 ب.ظنویسنده : پارسا فرهیخته

 
آغاز رسمی جنگ:

در شب 18آوریل 1775،ژنرال توماس گیج،به سربازان انگلیسی دستور داد تا جستجو برای پیداکردن محل آذوقه نظامیان مستعمره را که درکنکورد جمع آوری شده بود،آغاز کنند.رهبروطن پرست،جوزف وارن نیروی سواره نظام را گسیل دادتا اعلام خطری برای شبه نظامیان باشد.در میان این گروه پل روره و تانر ویلیام داوس به چشم می خورد.فردای آن سربازان انگلیسی و شبه نظامیان لکسینگتون بر روی یکدیگر اتش گشودند.سربازان انگلیسی به طرف کنکورد رفتند.،ولی شبه نظامیان آنهارا مجبور به عقب نشینی کردند و با محاصره بوستون توسط آمریکایی ها ،انقلاب آغاز شد.

فانوس :

در شب 18 آوریل دو فانوس موجود،در پلکان کلیسای اولد نورثقرار گرفت.وجود یک فانوس این مطلب را می رساند که سربازان انگلیسی از را خشکی می اید.دوفانوس نشاندهنده حرکت نیروهای بریتانیا از راه دریا بود.


برچسب ها: آمریکا ، انقلاب آمریکا ، پل روره ، نبرد در کنکورد ، تومای گیج ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 03:01 ب.ظ

 

اتو فون بیسمارک

پنجشنبه 29 اسفند 1392 02:11 ب.ظنویسنده : پارسا فرهیخته

 

پس از حمله ناپلئون یه آلمان امپراتوری مقدس روم نابود شد.فرانسه

باوحشیگری آلمانی ها را آزرده کرد.پس از سقوط او،شخصی از دیار پروس رویای چندهزارساله آلمانی ها را براورده کرد.آرزوی امپراتوری آلمان...


ادامه مطلب
برچسب ها: بیسمارک ، ویلهلم دوم ، آلمان ، امپراتوری آلمان ، امپراتوری مقدس روم ، رهبران بزرگ تاریخ ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 02:30 ب.ظ

 

دانلود کتاب منم تیمور جهان گشا

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:47 ب.ظنویسنده : mhadia

 
این کتاب زندگی نامه تیمور لنگ به زبان خود او است


لینک دانلود
برچسب ها: دانلود ، دانلود کتاب ، دانلود کتاب منم تیمور جهان گشا ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:51 ب.ظ

 

تیمور لنگ

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:28 ب.ظنویسنده : mhadia

 

تیمور لنگ

Tamerlan.jpg

امیر تیمور گورکان (۸۰۷-۷۷۱ ق / ۱۴۰۵-۱۳۳۶ م. / ۷۴۸-۷۸۳هـ. ش)، معروف به تیمور لنگ، نخستین پادشاه گورکانی و موسس این سلسله که از ۷۷۱ تا ۸۰۷ هـ. ق. (۷۴۸-۷۸۳هـ. ش) در بیشتر سرزمین های آسیا پادشاهی کرد. تیمور در زبان ازبکی به معنای «آهن» است و از او با القاب «امیر تیمور»، «تیمور لنگ»، «تیمور گورکان» و «صاحبقران» یاد شده‌است.
بقیه در ادمه مطلب


ادامه مطلب
برچسب ها: تیمور ، تیمور لنگ ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:41 ب.ظ

 

آتیلا رهبر قبیله هون

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:25 ب.ظنویسنده : mhadia

 

آتیلا

AttilaTheHun.jpg

آتیلا (۴۰۵ تا ۴۵۳ میلادی): رهبر قوم هون که در زمان حیاتش بزرگ‌ترین امپراتوری را در اروپا، از رود اورال تا دانوب داشت. در زمان فرمانروایی‌اش وی یکی از مخوف‌ترین دشمنان امپراتوری‌های روم غربی و شرقی بود. رومیان به او لقب تازیانه خداوند داده بودند و به او باج می‌دادند تا کاری به کار رم نداشته باشد.

آتیلا در آغاز به ایران حمله کرد و با شکست مواجه شد. حمله‌ای که او در سال ۴۴۱ میلادی به امپراتوری روم شرقی کرد باعث شد تا تصمیم به حملات بیشتری به سوی غرب بگیرد. وی در اروپا شهرهای بسیاری را نابود و غارت کرد.


ادامه مطلب
برچسب ها: آتیلا که بود ، آتیلا رهبر قبیله هون ، آتیلا ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:26 ب.ظ

 

جنگ سرد (بخش دوم)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:17 ب.ظنویسنده : parham zandi

 


در این بخش خواهیم داشت : خاستگاه - سازماندهی مججد جهانی - گسترش اختلاف و بحران - ویتنام و نظریه ی - برژنف


بیا ادامه یمطلب
ادامه مطلب
برچسب ها: جنگ سرد ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:26 ب.ظ

 

عجایب 7 گانه ی باستان (قسمت هفتم . آرامگاه هالیکارناسوس)

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:12 ب.ظنویسنده : parham zandi

 
File:Mausoleum of Halicarnassus.jpg

نگاره‌ای خیالی از آرامگاه هالیکارناسوس

آرامگاه هالیکارپناسوس یکی از عجایب هفتگانه جهان می‌باشد.

این آرامگاه میان سال‌های ۳۵۳ تا ۳۵۰ پیش از میلاد برای ماسول (به یونانی: Μαύσωλος) پادشاه کاریا وساتراپ هخامنشیان ساخته شد. زمان ساخت آن در دوره‌ی سلطه‌ی اردشیر سوم بر منطقه‌است و بانی آن همسر و خواهر ماسول، آرتمیس دوم بود و پس از مرگ ماسول توسط معماران یونانی طراحی گردید. محل ساخت آن هالیکارناسوس (بودروم امروزی در ترکیه) است و خرابه‌های آن وجود دارد. آرامگاه آرتمیس نیز در همین ساختمان است. بدلیل آوازه‌ی این سازه، واژه‌ی Mausoleum در دوران پسین از روی نام ماسول ساخته و به آرامگاه‌های کشوری در انگلیسی و سایر زبان‌های اروپایی اطلاق گردید. در فرانسوی به آن موزوله می‌گویند.

آرتمیس برای یافتن معماران ماهر گروهی را به سراسر یونان فرستاد تا سرانجام آنان دو معمار برجسته را به نام‌های ساتیروس و پیتیس یافتند.ارتفاع این بنا ۴۵ متر بوده‌است و قسمت پایینی بنا به شکل مکعب بوده‌است و روی هر کدام از چهار دیوار اصلی تندیس‌هایی به شکل خدایان و فرشته‌های یونانی به چشم می‌خورده‌است.روی قسمت مکعبی شکل در پایین بنا یک هرم مرمری و سفید رنگ همراه با مردی که سوار بر اسب است(احتمالاً موسول) وجود داشته‌است.ستون‌هایی برای زیبایی در بیرون مقبره قرارداده شده بودند.این آرامگاه از خشم مسیحیان متعصب دور نماند و ویران شد.


برچسب ها: عجایب 7 گانه ، ناشناخته ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:16 ب.ظ

 

دست نوشته هایی از مهاتما گاندی

پنجشنبه 29 اسفند 1392 12:10 ب.ظنویسنده : mhadia

 

برای دیدن این دست نوشته جالب به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلب
برچسب ها: مهاتما گاندی ، گاندی ، سخنان گاندی ، دستنوشته گاندی ،
آخرین ویرایش: پنجشنبه 29 اسفند 1392 10:23 ب.ظ

 

تعداد کل صفحات ( 3 ) 1 2 3